Registrovaní hráči: 127
Hrdinovia: 103
Hrajúce sa questy: 8

Všeobecné informácie, čo to je quest

Questy sú vlastne dobrodružstvá. Každé takéto dobrodružstvo má neobmedzený počet hráčov, a jedného PJ (pána jaskyne). PJ určuje dobrodružstvo, teda to dobrodružstvo pripravuje, hráči ho hrajú - v tomto prípade píšu to, čo robia. PJ posúva hráčov v deji, podľa toho čo urobili, píše im, či nejaký ich pokus vyšiel, či nie. Taktiež im dáva skúsenosti a pridáva peniaze a veci, keď nejaké nájdu. Skúsenosti slúžia na prestup na vyššie úrovne, a PJ ich rozdáva podľa toho, ako hráči hrajú svoju postavu.

Pri hraní questu, si predstavuj, že píšeš nejakú knihu, dej knihy však určuje a vymýšľa PJ, ty píšeš iba časť knihy za svoju postavu. Hlavná časť tejto hry je vlastne o hraní questov. Tvoja postava je nejaký dobrodruh, ktorý hľadá dobrodružstvo, a PJ mu ho vymyslí.

Keď chceš do nejakého dobrodružstva - teda questu vstúpiť, musíš poslať prihlášku. Náramne pomôže aj súkromná správa PJovi questu. Napíš mu napríklad, či už nejaké skúsenosti s takýmito hrami máš, ako často vieš byť aktívny a podobne.

Niektoré príbehy sú dlhé, iné krátke... Niektoré sú síce krátke, ale kvôli zdržovaniu alebo neaktivite hráčov sú dlhé, a dlho sa nič nedeje. V nejakých sa práve naopak píše veľa príspevkov za deň. Všetko závisí od hráčov a PJ. Niekedy quest predlžujú, alebo skracujú činy postáv... PJ samozrejme môže neaktívnych hráčov z questu vyhodiť, a nahradiť ich inými hráčmi, alebo ich nenahradiť vôbec...

Po úspešnom dokončení questu dáva PJ väčšinou nejakú odmenu, vo forme skúseností, nejakých itemov a peňazí. Akú veľkú túto odmenu dá, závisí na ňom. Je ale samozrejmé, že od nejakého sedliaka, ktorému zachránili syna, nedostanú toľko peňazí, ako od kráľa ktorému zachránili dcéru, no môžu dostať napríklad viac skúseností, namiesto tých peňazí.

Samozrejme, aj počas hrania questu dostávaš primerané odmeny za tvoje príspevky vo forme skúseností. PJ ti za každý tvoj príspevok udelí toľko skúseností, ako uzná za vhodné - čím lepšia, prepracovanejšia tvoja hra bude, tým viac skúseností dostaneš. Tieto skúsenosti sú potrebné na prestupy na ďalšie úrovne. Získať sa, samozrejme, dajú aj inak ako questami, no questy sú hlavným zdrojom skúseností a dá sa nimi získať najviac - teda, ak je tvoja hra dobrá. PJ hodnotí kvalitu tvojho príspevku, či si posunul dej, či si mal nejaké dobré nápady a či si použil nejaké svoje schopnosti či itemy. Automaticky tiež dostaneš skúsenosti za dĺžku tvojho príspevku.

          

Ako si vybrať quest

Ak si ešte žiadne questy predtým nehral, na začiatok by si si mal vybrať jeden z výcvikových questov:

Výcvik hráčov - PJ Medo

Tam sa naučíš, ako sa questy hrajú v praxi, a to je dôležitejšie ako všetka táto teória vyššie. PJ ťa usmerní, povie ti, čo robíš zle, a nakoniec ťa prepustí. Potom si už konečne môžeš hľadať normálny, hrací quest!

Pri výbere hracieho questu si quest najprv prezri. Zobraz si zoznam questov. Vhodné je nájsť si jeden z novších, tie staršie už môžu pomaly končiť. Ďalej je dôležité prezrieť si jeho rýchlosť. Pozri sa, kedy sa v tom tvojom vybranom queste napísal posledný príspevok, prípadne aká je jeho všeobecná rýchlosť. Ak ti pomalý quest vyhovuje, môžeš si vybrať aj taký. Ak nie a chceš hrať rýchlejšie, vyber si rýchlejší, ale questy majú aj tak po čase tendenciu spomaľovať z dôvodu neaktivity nejakých hráčov.

Prezrieť si môžeš aj príspevky PJa questu, a či ti jeho príspevky a PJovanie vyhovujú. To však väčšinou zistíš až neskôr.  Potom do questu podaj prihlášku, a ako som už vyššie spomínal, vhodné by bolo aj napísať PJovi questu. :)


13:11:15 31.07.2015 by Méďo